Szlaki długodystansowe

Mały Szlak Beskidzki

Cześć!
Szlaki długodystansowe chodziły nam po głowie od jakiegoś czasu… Tylko jak zacząć, jak zareaguje organizm i czy starczy sił? Na szczęście przyszedł nam do głowy Mały Szlak Beskidzki! Dawniej zwany północnym mierzy dokładnie 137 km i zagarnia pasma górskie, które zostały „osierocone” przez Główny Szlak Beskidzki, a mianowicie: Beskid Wyspowy, Beskid Makowski oraz Beskid Mały. MSB jest czwartym pod względem długości szlakiem polskich Karpat który można przejść w stosunkowo krótkim czasie – nam zajęło to 6 dni ponieważ nigdzie nam się nie spieszyło 😉
Zapraszamy Was zatem na serię relacji z każdego dnia naszej wyprawy, a działo się trochę po drodze! Dzięki pięknej pogodzie przejście szlaku okazało się przyjemną przygodą i z całego serca możemy polecić Wam taki sposób spędzenia czasu w górach. Nie potrzeba brać długiego urlopu! Malownicze tereny położone między czerwonymi kropkami na Luboniu Wielkim skąd startowaliśmy i Straconce w Bielsku Białej zapadną Wam na pewno w pamięć.
Po drodze obejrzymy cudne górskie panoramy, dostrzeżemy tatrzańskie wierzchołki, poczujemy ciepło górskich schronisk i chatek studenckich. Zobaczymy zabytkowe kościoły i przepiękne muzea, pomniki przyrody oraz rezerwaty. Dla orzeźwienia przejdziemy obok jezior, rzek i potoków. Odwiedzimy po drodze takie miejscowości jak Mszana Dolna, Kasina Wielka, Myślenice, Zembrzyce, Krzeszów by dotrzeć do upragnionej mety w Bielsku-Białej.
Zapraszamy na naszą kronikę wyprawy. 
 

Dystans

137 km

czas przejścia

6 dni

Rabka zdrój – Bielsko Biała

Mapy & ciekawostki

Góra Żar
Bielsko- Biała (Straconka)
"Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą." Paul Theroux

Zobacz koniecznie

polecamy inne nasze artykuły

Główny szlak sudecki

Dzień 3: Chatka akt w Karkonoszach - Karpacz

Mały szlak beskidzki

Dzień I: Luboń wielki - Wierzbanowska Góra

Rowerowy szlak orlich gniazd

Dzień I: Kraków - Jaroszowiec