Gdynia

województwo pomorskie

Gdynia

kamienna Góra

Skąd w Gdyni jest najlepszy widok?
Macie jakieś pomysły? 🙂
Jest w Gdyni wzniesienie o wysokości 52 m, nazywa się Kamienna Góra. Zobaczymy stamtąd piękne panoramy na całe miasto oraz na Morze Bałtyckie. Może Was to zaskoczy, ale na wzniesienie można wjechać kolejką, która jedzie na szczyt … 2minuty! Jest całkowicie bezpłatna. Dla porównania powiem, że weszliśmy tam pieszo w 10 minut 🙂
Na szczycie wzniesienia znajduje się krzyż , który widoczny jest z wielu miejsc w mieście, a także z morza. Dookoła rozciąga się uroczy park, w którym możemy pobiegać czy pospacerować.
A może ktoś z Was już był na Kamiennej Górze? 🙂

Muzeum miasta gdyni

Muzeum Miasta Gdyni mieści się w nowoczesnym budynku z jasnego piaskowca formą przypominający statek. Muzeum położone na styku morza i lądu zlokalizowane jest przy ulicy Zawiszy Czarnego 1.
W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o ludziach, którzy są największym potencjałem tej instytucji. Dzięki nim mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziej opowieści jak powstaje wystawa. Od koncpecji i kompletowania eksponatów aż po oragnizację logistyczną i finansową danego przedsięwzięcia.
Dziesiątki tysięcy obiektów zgromadzonych w muzeum jest źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, Mogliśmy się o tym przekonać odbywając swoistą podróż do początków Gdyni, przez jej dynamiczną rozbudowę w latach 20 XX wieku. Jednak to nie był koniec ciekawej i momentami burzliwej historii miasta, która trwa wszak do dzisiaj.
Mogliśmy się o tym przekonać zwiedzając wystawę Gdynia – Dzieło Otwarte. W towarzystwie przewodnika – Pana Dariusza Małszyckiego, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat Gdyni, odkrywaliśmy to miasto. Dzięki starannie wybranym obiektom, z których każdy opowiada swoją wyjątkową historię, a tym samym zaprasza do bliższego poznania osób i wydarzeń bezpośrednio się z nią wiążących.
W efekcie mogliśmy zobaczyć nie tylko samo miasto i jego historię, lecz także obraz Gdyni, który wyłania się ze wspomnień i opowieści jej mieszkańców.
Zachęcamy serdecznie od odwiedzenia Muzeum Miasta Gdyni jeżeli chcecie bliżej poznać to wspaniałe miasto z morza!

AKWARIUM GDYŃSKIE

Trójmiasto pełne jest ciekawych miejsc i atrakcji, z pewnością w tym rejonie każdy znajdzie coś dla siebie. Przez najbliższe dni będziemy prezentować Wam niezwykłe miejsca w Trójmieście.
Dziś natomiast zapraszamy Was do Gdyni – do Akwarium Gdyńskiego, które jest Oddziałem Morskiego Instytutu Rybackiego.
Akwarium mieści się w pięknym modernistycznym budynku przy ul. Jana Pawła II 1 w Gdyni od 1971 roku.
W tym nietypowy m ogrodzie zoologicznym możemy zobaczyć wiele gatunków zwierząt wodnych z całego świata.
W 7 salach tematycznych zobaczymy przedstawicieli rafy koralowej, mieszkańców oceanów, tropikalnej Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Te niesamowite stworzenia ( a jest ich tu około 1500 – 250 gatunków!) znajdują się w 68 akwariach.
Akwarium zajmuje się jednak również promowaniem idei ochrony przyrody, podejmuje działania na rzecz ochrony zwierząt oraz prowadzi działalność naukową.
Ponadto Akwarium Gdyńskie prowadzi również działalność edukacyjną, zajęcia laboratoryjne i terenowe.
Godziny otwarcia Akwarium są różne – w zależności od okresu w roku ( szczegóły znajdziecie na stronie akwarium.gdynia.pl ).
Bilety możemy kupić również przez internet (29 zł bilet normalny, 19 ulgowy, dzieci poniżej 5 r.ż wchodzą bezpłatnie, można również zakupić bilety rodzinne i grupowe, a osoby z niepełnosprawnością zakupią bilet za 12 zł).

GDYNIA – województwo POMORSKIE

Mapy & ciekawostki

"Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą." Paul Theroux

Dodaj komentarz