Liswarta

województwo Śląskie

Liswarta

Danków - Wąsosz

Spływ Liswartą warto rozpocząć w Dankowie. W miejscowości warto zajrzeć do ruin twierdzy, która jako jedna z niewielu poza Jasną Góra czy Zamościem oparła się szwedzkim wojskom podczas Potopu. Rzeka przepływa naturalną doliną, wijąc się wśród łąk i sosnowych lasów. Po drodze możemy spotkać ciekaw mostki i młyny wodne. Spływ najczęściej kończy się w miejscowości Zawady lub, przy opcji dwudniowej, w Wąsoszu.

Zapraszamy Was na relację ze spływu kajakowego rzeką Liswartą w województwie śląskim. W filmie zobaczycie m.in.:

– przebieg trasy kajakowej rzeką Liswartą na odcinku Danków – Wąsosz (2 dniowy spływ)

– Twierdzę w Dankowie

– Wieluń

– Wskoczymy też na chwilę na Liswarta Rock Festiwal do Popowa gdzie posłuchamy @lydkagrubasa

 

postaw nam kawkę 🙂

Jeśli Ci się podoba to co robimy kliknij w ikonkę!

trasa

Danków - Wąsosz

Dystans

ok. 15km

Czas spływu

2 dni

Liswarta – Danków – Wieluń

Mapy & ciekawostki

Przy okazji spływu chcielibyśmy zabrać Was do Dankowa, gdzie nad rzeką Liswartą wznoszą się ruiny XVII-wiecznej twierdzy nieco przypominającej nam swoim kształtem Twierdzę Jasnogórską. Analogii możemy znaleźć więcej ponieważ miejsce to podobnie jak klasztor nie został zajęty przez wojska szwedzkie podczas Potopu i również na terenie twierdzy znajduje się sanktuarium maryjne. Zapraszamy zatem na podróż do czasów płaszcza i szpady w miejsce gdzie rządził Stanisław Warszycki, straszący obecnie pod postacią czarnego psa na zamku ogrodzienieckim 😉

„Cóż zmusza Cię, człowieku, abyś opuścił własne schronienie w mieście, porzucił krewnych i przyjaciół i udał się w wędrówkę poprzez góry i doliny? Cóż jeśli nie przyrodzone piękno świata.”
Leonardo da Vinci

Dodaj komentarz